portal osiedli, dzielnic i miast

Osiedle Syberka Będzin - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Syberka - sprawy osiedlowe » Forum » Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z DK-86 -sygnalizacja świetlna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z DK-86 -sygnalizacja świetlna

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Niepokorny7 
   

Początkujacy


Wiek: 51
Dołączył: Pią Sty 13, 2017 12:31
Posty: 7
Skąd: Będzin-Syberka

PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 8:09    Temat postu: Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z DK-86 -sygnalizacja świetlna

Jak wiadomo mieszkańcom Będzina, skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z trasą S86 (kierunki: Katowice, Siewierz) jest fatalne. Co pewien czas dochodzi tam do stłuczek, sam też raz ledwo uniknąłem takowej.
Napisałem pismo do Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie (z siedzibą w Rogoźniku) o treści:

"Zwracam się do Państwa z prośbą w sprawie sytuacji drogowej u styku ulic : Piłsudskiego w Będzinie oraz Wiejską w Czeladzi. Wyjeżdżający z ulicy Piłsudskiego na trasę S 86 w kierunku do Katowic są w niekomfortowej sytuacji, gdyż jako skręcający w lewo muszą przepuścić pojazdy jadące prosto z naprzeciwka, czyli od strony ul. Wiejskiej w Czeladzi. Obie strony mają na przejazd zaledwie 20 sekund, co, szczególnie w godzinach porannych, wywołuje pośpiech, nerwowość i... łamanie przepisów drogowych.

Inna kwestia to pojazdy wyjeżdżające z ul. Wiejskiej na trasę w kierunku Siewierz. Skręcają w lewo, a jeśli są to pojazdy o większych gabarytach, często zasłaniają widok osobom wyjeżdżającym z osiedla Syberka w stronę Katowic. Pośpiech (niejako wymuszony) oraz niedostateczna widoczność co pewien czas wywołują w tym miejscu kolizje drogowe.

Moje pytanie (i prośba zarazem) brzmi - czy jest możliwe, by rozdzielić wyjazd dla pojazdów z Czeladzi aby nie jechały w tym samym czasie co auta wyjeżdżające z Syberki? Tak, aby zielone światło miała tylko jedna strona na raz? Można skrócić czas przeznaczony na wyjazd dla każdej ze stron osobno (np. 15 sek.), co minimalnie (bo w sumie tylko o 10 sekund) wydłuży czas oczekiwania dla pojazdów na trasie S 86, za to w pełni wyeliminuje ryzyko kolizji w sytuacji j.w.

Mam nadzieję, że po przeanalizowaniu sprawy uznają Państwo te argumenty za zasadne i przychylą się do mojej prośby"


Rogoźnik zgadza się z moim postulatem i przesłał moje pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, oddział w Katowicach, proponując wspólne ustalenia co do tego skrzyżowania, ale ci zignorowali problem.

Moja prośba do Was, będzinianie, piszcie do nich maile z petycją! Jeśli będzie ich wiele, może Katowice zajmą się tym problemem. Niech Wasi sąsiedzi też się dołączą!

Piszcie:

GDDKiA, Katowice, Wydział Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem

jsobczak@gddkia.gov.pl

http://www.gddkia.gov.pl/ - formularz na stronie

Powiatowy Zarząd Dróg w Rogoźniku

pzd.bedzin@wp.pl

Zdobyłem kawał dykty i palik, wydrukuję duże ogłoszenie i umieszczę przy wyjeździe z Piłsudskiego na S86, może kierowcy czekający (dłuugo) na światłach też się dołączą
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama