portal osiedli, dzielnic i miast

Osiedle Syberka Będzin - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Syberka - sprawy osiedlowe » Forum » Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 30.05
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 30.05

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 22:38    Temat postu: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 30.05

Witam na nowym forum .
Po zamontowaniu w 2014r podzielników E-ITN 30.05 funkcjonalnie nie przeznaczonych do budynków bez termomodernizacji otrzymałem ponad 1400zł dopłaty.Zamontowano je wyżej od poprzednich .Średnia temperatura mojego szczytowego mieszkania odczytana z podzielników wynosiła zaledwie 20,1 stopnia Celcjusza .System rozliczeń dzieli mieszkania na poszczególne pokoje by stosując utworzone dla nich osobno kolejne współczynniki korekcyjne i redukcje usytuowania w obrębie jednego mieszkania naliczać więcej jednostek .Podział kosztów ogrzewania nie uwzględnia ciepła emitowanego przez piony grzewcze gdyż wszyscy tyle samo płacą nawet gdy ich u siebie nie mają .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Nie Lis 29, 2015 19:34    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Witam ponownie .
Poniższe jest wynikiem moich przemyśleń , mogę się mylić gdyż istota sprawy przekracza percepcję pojmowania normalnego człowieka i jest trudna do zdefiniowania . Stąd podejmuję wysiłki by temu móc sprostać .Proszę więc o konstruktywną krytykę lub wsparcie w tej sprawie .
Wszystkie mieszkania ponoszą identyczne koszty w części stałej za nie opomiarowane piony grzewcze łazienki , klatkę schodową itp . Ostatnie piętra nie posiadają pionów, wiec opłaty w ich przypadku pobierane są bezzasadnie , nieproporcjonalnie i bez należnej bonifikaty w rozliczeniu. Jedyną redukcję usytuowań stosuje się tylko w części zmiennej (35%) zależnej od użytkowników gdzie szczytowe mieszkania bez wsparcia pionów grzewczych na które bezzasadnie łożą są bez szans gdyż muszą w 35% ramach nadgonić najgorsze usytuowanie i najdroższe dla nich źródło ciepła . W walce o oszczędności C.O. ostatnie piętra startują wyłącznie z poziomu temperatury otoczenia i bez wsparcia kilkudziesięciu metrów pionów grzewczych za które muszą płacić nie mając ich w mieszkaniu.Za ten wirtualny dostęp do części stałej Spółdzielnia pobiera w moim przypadku aż 1546zł rocznie .Pozostaje mi tylko 773 zł na cały sezon grzewczy . Niżej zamieszkałym korzystającym z pionów te 773zł spokojnie wystarcza ( mają nadpłaty lub symboliczne dopłaty) Mieszkańcy ostatnich pięter skazani usytuowaniem na temperaturę otoczenia muszą zużyć w części zmiennej dodatkowo tyle jednostek ile tracą na braku pionów . Stąd też wynika podobieństwo mojej skali dopłaty do ponoszonych kosztów za wirtualną części stałą . Dochodzi do paradoksu że szczytowe piętra przymuszone usytuowaniem do większego zużycie C.O ,podwyższają przy tym temperaturę pionów niższych mieszkań , tam temperatura przez to wzrasta , a mieszkający tam lokator dzięki temu może zakręcić swobodnie kaloryfer , przerzucając koszty na wyżej zamieszkałego . Dowodzi to wadliwości stosowanego systemu rozliczeniowego. Lokale bez pionów grzewczych powinny otrzymać odszkodowanie lub stosowną rekompensatę w czynszach za trzy lata wstecz gdyż ponosiły opłaty w części stałej kosztów C.O. za coś czego nie mają . Dla wyrównania szans mieszkaniom szczytowym , piony powinny być zaizolowane lub dodatkowo opomiarowane by wyrównać bilans cieplny . Bez tego system jest ułomny , w którym najwyżej zamieszkali nie są w stanie uczestniczyć . Ostatnie piętra obarczono finansowaniem nadpłat korzystniej usytuowanym . Jedną piątą budynku skazano na zaspokojenie aspiracji oszczędnościowych czterech piątych z dostępem do pionów .Im mniej Oni zużyją umownych jednostek tym więcej szczytowi dopłacą . W 2015 roku naliczone dopłaty chyba przekroczyły wydajność istniejących w mieszkaniu grzejników .Firma rozliczająca C.O . jak podaje w internecie w przeciwieństwie do innych firm ustaliła współczynnik dla każdego pomieszczenia (a nie dla mieszkania) . Dodatkowo niż ustawa przewidziała skomplikowała rozliczenia ,zaniżając redukcje i zawyżając sumaryczne jednostki . Nie dostrzegłem w tym umocowania prawnego przyjętych rozwiązań . Może firma znalazła w tym sposobie jakiś sens ale suma wyników matematycznych zadziałała na niekorzyść mojego lokalu Firma kreując swobodnie sposoby rozliczeń C.O w obrębie udostępnionych jej 35% kosztów zmiennych budynku , nie jest zainteresowana ani nie ma legitymacji czynnej by angażować swój potencjał intelektualny na całość rozliczeń .Choćby nie wiem jakimi sposobami rozliczali ciepło nie nadrobią 65% kosztów ciepła którego nie uwzględnia się w bilansie dla 1/5 budynku mieszkających pod dachem. Mają o tym wiedzę ale nie są w stanie nic zrobić bo nie udostępniono im całego wpływu na poprawność rozliczeń . 65% kosztów C.O jest w gestii rozliczeń Spółdzielni. Scedowanie odpowiedzialności wyłącznie na firmę rozliczającą jest błędne i mija się z zakresem jej oddziaływania na rozliczenia . Dlatego też Spółdzielnia nie powinna zasłaniać się przekazywaniem reklamacji firmie ale zgodnie ze swym 65% oddziaływaniem znaleźć wyjście z patologii rozliczeń . Kosztem stałym jest cena energii, pozwalająca utrzymać w budynku temperaturę minimalną 16°C, zgodną z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002. Mieszkania szczytowe ponosząc nieuzasadnione koszty na tą część stałą nie mają jej zapewnionej . Czerpią energię grzewczą wyłącznie najdroższą częścią zmienną . Spółdzielnia w ostatnich 3 latach z identycznie pobieranych zaliczek 2319,72 zł na C.O. na rzeczywiste ogrzewanie zostawia mi coraz mniej z 1030 zł w 2013r , 966,51zł (2014) do zaledwie 772,78zł w 2015r . Jeszcze parę sezonów a szczytowych zmuszą do budowy własnego systemu ogrzewania alternatywnego , bo Spółdzielnia o 1/5 budynku delikatnie mówiąc zapomniała .
Wobec powyższego punktu 2 wniosłem o zmianę systemu rozliczeniowego CO oraz wezwałem do zwrotu 4192,85 zł (za 36 miesięcy wstecz ) pobranych na nieuzasadnione koszty stałe C.O.
Na dziś wystarczy . Bo , to nie wszystko resztę przedstawię później .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 20:31    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Samodzielnie można wyliczyć jaki jest średni koszt ogrzania m2 w Twoim bloku. Kwotę pieniężną za ogrzanie całego węzła cieplnego (największa kwota w zł na rozliczeniu) podzielić przez ilość m2 powierzchni węzła cieplnego (największa ilość m2 na rozliczeniu). Tą wartość pomnożyć przez liczbę m2 swojego mieszkania. Otrzymana wartość jest średnią kwotą ogrzania twojego mieszkania w ciągu roku. Jeżeli w twoim rozliczeniu jest więcej to nie oznacza że nie oszczędzałeś . Po prostu masz pecha w usytuowaniu mieszkania . Mogłeś sobie wybrać korzystniej usytuowane . Very Happy
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 21:01    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Złożyłem również wniosek
O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI W ZAKRESIE ROZLICZENIA C.O.
Na podstawie art. 18 § 2 Ustawy Prawo Spółdzielcze (Dz. U. z 2003 r. Nr 188, poz. 1848 z późn. zm.) oraz art.81 ust. 1 Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. 2013 r., poz.1222) wnoszę o wyjaśnienie spraw związanych z procedurą rozliczania c.o. przez spółdzielnię i przekazanie następujących dokumentów i informacji:
1. Do kogo należy eksploatacja węzła cieplnego, do którego podłączony jest nasz budynek, gdzie jest zlokalizowany oraz czyją jest własnością?
2. Jaka jest moc zamówiona dla mojej nieruchomości? Czy zmieniała się w latach 2011-2015? Jeżeli tak to proszę podać kiedy i jak się kształtowała?
3. Do jakiej grupy taryfowej w rozliczeniu C.O należy nasza nieruchomość?
4. Jaką ilość ciepłą zużyto w poszczególnych latach w okresie 2011-2015 w nieruchomości, w której mieszkam? Jakie budynki przynależą do mojej nieruchomości?
5. Jaka jest sumaryczna kwota (wynikająca z faktur) zapłacona dostawcy C.O w poszczególnych latach w okresie 2011-2015 dla mojej nieruchomości?
6. Czy do kosztów rozliczenia c.o. doliczane są dodatkowe koszty Zarządu, w jakiej wysokości – dane należy podać za lata 2011-2015r?
7. Czy do kosztów rozliczenia c.o. doliczone są koszty remontów, jak tak to w jakiej wysokości – dane proszę podać za lata 2011-2015?
8. Czy do kosztów rozliczenia c.o. doliczone są inne koszty nie wymienione wyżej ?
9 .Jaka jest kwota dopłat i zwrotów za C.O. mojego budynku w latach 2011-2015 ?
10. Kto sfinansował zakup moich podzielników , na jakich warunkach (proszę też o przesłanie faktury zakupu) ?
11. Jaką średnią temperaturę zanotowały poszczególne mieszkania w mojej klatce ?
Popełniłem błąd gdyż zapomniałem umieścić w nim termin na odpowiedź.
Na poprzednie pisma nie odpowiedziano mi ponad osiem miesięcy , poza zdawkowym przekazaniem sprawy do firmy rozliczeniowej .Teraz zamierzam poczekać jeszcze 14 dni i zamieszczę tu coś co wstrząśnie posadami w tym diabelskim systemie .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 18:37    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Rozliczenia centralnego ogrzewania z podzielnikami podzieliły mieszkańców na zadowolonych i niezadowolonych . O co w tym wszystkim chodzi ? Moim zdaniem w przypadku niezadowolonych sprawa z pozoru może wydać się prosta : nie oszczędzali , nie chciało im się zakręcać grzejników lub mają pecha mieszkając w niekorzystnie usytuowanym mieszkaniu . Sami sobie są więc winni .

Natomiast w przypadku zadowolonych uzyskujących nadpłaty z C.O w mieszkaniach lepiej sytuowanych w budynku sytuacja jest inna . Uważają że uzyskiwane nadpłaty są efektem oszczędności , zakręcania kaloryferów . W kuchniach praktycznie zerowe zużycia , w niektórych pokojach niewysokie wskazania . Taki efekt jest możliwy, gdy grzeją się od sąsiadów, gdy lokale mają tzw. wewnętrzne położenie .Bo jakoś żyją , grzejniki z C.O nie pękły mimo minusowych temperatur w zimie . Dlaczego ? Może jakieś siły z kosmosu ? . Otóż nie , ten zadowolony zakręcając kaloryfer powinien uzmysłowić sobie że jego pomieszczenie staje się przez to pasożytem . Żerującym na cieple przenikającym z sąsiednich mieszkań lub pomieszczeń do pokoju (mieszkania) w którym zakręcił kaloryfer . Po zakręceniu grzejników ogrzewa się dalej ale ciepłem od innych , uważając że na nadpłatę już jakoś tam zasłużył . Na nadpłatę jednak nie zasłużył , gdyż rozliczanie ciepła dotyczy tylko 35% kosztów (części zmiennej). Po zakręceniu grzejnika czy tego chce czy nie ogrzewa się dalej darmowo ciepłem płynącym wyżej lub z sąsiednich mieszkań mających wyższe temperatury . Oni za niego chcą czy nie chcą zapłacą . W konsekwencji wymienionych zachowań część użytkowników nie ponosi realnych kosztów ogrzewania bloku/nieruchomości a pozostali muszą zapłacić za innych w skali stanowiącej wielokrotność rzeczywistego kosztu ogrzewania. Przenikanie ciepła jest nie mierzalne , nie pochodzi z kosmosu ktoś za to musi zapłacić .Opatuleni polarami , gnębieni dwutysięcznymi opłatami za kilkadziesiąt metrów kwadratowych lokalu mieszkańcy ogrzewając z sąsiadami swój pion dumają jak to jest możliwe płacąc wysokie zaliczki na C.O . nie są wstanie zapewnić komfortu , bezpieczeństwa i przewidywalności ciepła za swoje mieszkanie .
Nie ma co rozpaczać .Na szczęście nasz ustawodawca przewidział taką sytuację .
Aby nikt nikogo nie „okradał” z ciepła : Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury Rozdz.4 § 134 z dnia 12-04-2002 r. NAKAZAŁ ABY GRZEJNIKI WYPOSAŻYĆ W GŁOWICE TERMOSTATYCZNE 16+ tak by lokator nie był wstanie obniżyć temperatury grzejnika mniej niż 16 stopni . Tymczasem , zawory zamontowane u nas w mieszkaniach nie mają funkcji ograniczania temperatury minimalnej . W zawiązku z tym instalacja grzewcza jest nieprzystosowana do podzielników, a rozliczenia mogą być nierzetelne .
Lokator mogąc zakręcić do zera grzejnik niby oszczędza ale omija przy tym system rozliczeń i przerzuca koszty na kogoś innego .
Za rezygnację z podzielników lub ich brak grożą sankcje w postaci naliczenia dwukrotności kosztów jakiegoś tam lokalu o najwyższym zużyciu ciepła w danym budynku . Sankcja , nieadekwatna do rzeczywistych kosztów ogrzewania . Niezgodna z art.45a ust.9 ustawy-Prawo Energetyczne oraz zakazem zarabiania na członkach spółdzielni zawartym w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i sprzeczna z kodeksem cywilnym.
Zamiast efektywnej polityki oszczędnościowej poprzez termomodernizację i ocieplania dachu stosuje się półśrodki zakładając kaganiec mieszkańcom (podzielniki) i związany z tym krzywdzący system .
Spółdzielnia powinna umożliwiać zainteresowanemu likwidacją podzielników rozliczać się ze średniej rzeczywistych kosztów ogrzewania bloku bez dodatkowego zarabiania na jego wyborze .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Czw Gru 10, 2015 23:12    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Witam
Powyższe posty zamieściłem by przybliżyć wypaczenia zastosowania podzielników .
Sposobu na godne życie z ogrzewaniem mieszkań należy jednak doczytać między wierszami . Z wiadomych względów nie mogę odkryć jeszcze wszystkich kart .
Nie taka Spółdzielnia straszna jak ją malują . Poradziłem sobie z ZUSem (uchwalenie ustawy !) , z RaifaisenPolbank (rzecznik) i trzema para firmami to i w Spółdzielni mam szansę .
Zima na razie łagodna ,obniżyłem temperaturę do 18 stopni , pojawiające się grzyby na suficie pryskam środkiem do kupienia w sklepie obok zarządu Spółdzielni .Pomaga na parę dni . Dzieci marudzą że przesadzam bo zimno. Mówię tata płaci 2300zł za ogrzewanie .Nie moja wina że 65 % opłat (1495zł )ogrzewa tylko łazienkę przez trzy marne żeberka które nigdy nie były gorące . Reszta 795zł ma wystarczyć im na 4 pokoje z kuchnią .
Jak tu żyć Pani Prezes ?
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 21:09    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Jutro mija 14 dzień od mojej reklamacji.
Na podstawie instrukcji dwu-czujnikowego podzielnika E-ITN 30.05 . można wywnioskować poważną wadę urządzenia. W podzielniku zastosowano dwa czujniki temperatury . Pierwszy - mierzy temperaturę grzejnika , drugi – emitując jakieś fale odczytuje temperaturę otoczenia w odległości 1,5 metra na wysokości 75 cm . Różnica tych temperatur decyduje o naliczanych jednostkach . W moim przypadku przez jedną trzecią doby , w miejscu pomiaru drugiego czujnika ….. śpią ludzie , a ciepło przez nich wytwarzane wpływa na jego pomiary . Kolejną kwestią jest wpływ oddziaływania pomiarów czujnika na zdrowie człowieka bo w zasięgu emisji fal o dużej częstotliwości podzielnika znajduje się ludzkie ciało Dla bezpieczeństwa rodziny zalecam poprzestawiać łóżka w pokojach! Polskie normy 834 z roku 1995 (dotyczące zastosowania podzielników) nie obejmują zasięgiem urządzeń oddziałujących na ludzkie ciało . Tak więc konstrukcja podzielnika powinna chyba spełniać dodatkowo dyrektywy UE dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska poprzez uzyskanie certyfikatu CE . Z tego co mi wiadomo podzielnik nie posiada takiego certyfikatu . Podzielnik z założenia powinien służyć obliczaniu kosztów ogrzewania ale producent dokładając mu drugi czujnik mogący mierzyć ciepło osób śpiących w jego zasięgu chyba przekroczył granice . Tego typu niezgodnością przedmiotu umowy mógłby na początek zająć się Rzecznik Praw Konsumenta .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 12:18    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Moje sprawy w końcu ruszyły z miejsca . Na reklamacje i prośbę o udostępnienia informacji w zakresie C.O przed wigilią otrzymałem odpowiedź że istnieje możliwość udostępnienia danych a o resztę wyjaśnień spółdzielnia wystąpiła do firmy prowadzącej rozliczenia . Niestety po świętach otrzymałem kolejne pismo że jednak nie mam uprawnień gdyż nie jestem członkiem spółdzielni . Jako tylko współwłaściciel lokalu muszę więc opłacać rachunki , bez zbędnych pytań .
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 9:35    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

dawid.z.goliatem napisał:
Moje sprawy w końcu ruszyły z miejsca . Na reklamacje i prośbę o udostępnienia informacji w zakresie C.O przed wigilią otrzymałem odpowiedź że istnieje możliwość udostępnienia danych a o resztę wyjaśnień spółdzielnia wystąpiła do firmy prowadzącej rozliczenia . Niestety po świętach otrzymałem kolejne pismo że jednak nie mam uprawnień gdyż nie jestem członkiem spółdzielni . Jako tylko współwłaściciel lokalu muszę więc opłacać rachunki , bez zbędnych pytań .


Szanowny "dawidzie"
Muszę Cię zmartwić - niestety, chociaż życzę Ci powodzenia.
Samodzielnie nie jesteś w stanie pokonać ten towarzysko-rozliczeniowy układ.
Mam tu namyśli Zarządcy Nieruchomości w których zainstalowano tzw. podzielniki kosztów i Firmy rozliczające kasę z zaliczkowych przedpłat tj.
od 1996 r. od chwili wprowadzenia tychże urządzeń wskażnikowych nic nie robi aby wprowadzić porządne przepisy aby przerwać tę metodę rozliczania energii cieplnej.
W sądach wielu ludzi wygrywa sprawy ale to jest kropla wody w morzu.
Ty też łatwo wygrasz ale?
Wygrana sprawa nie zamyka raz na zawsze sprawy bo
Zarządca zmienia regulamin ( albo i nie) i po upływie 3-ech lat zowu poda Cię do sądu
Osobiście to przerabiam!
Od 1996r Wygrywam jednak spór się nie kończy przejdzie zapewne na dzieci, a po ich śmierci na wnuki itd.itd
To tak jak z komornikami zawsze mają rację i dłużnika sobie wybiorą jakiego chce PAN KOMORNIK!!
Jedyna możliwoć jak spóldzielcy odwołają zarząd ale do tego nie dojdzie bo większość ma tzw, "nadpłaty oszczędnościowe" i PREZES pAN - dostanie absolutorium na swoją korzyść
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zenek10
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 20:22    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 30.05

zenek10 napisał:
Samodzielnie nie jesteś w stanie pokonać ten towarzysko-rozliczeniowy układ.
Mam tu namyśli Zarządcy Nieruchomości w których zainstalowano tzw. podzielniki kosztów i Firmy rozliczające kasę z zaliczkowych przedpłat tj.
od 1996 r. od chwili wprowadzenia tychże urządzeń wskażnikowych nic nie robi aby wprowadzić porządne przepisy aby przerwać tę metodę rozliczania energii cieplnej.


Zgadza się że samemu trudno doprosić się by jakaś spółdzielnia na podstawie tylko art. 45a ust. 8 i ust 9 P.e pozwoliła mi płacić za C.O ze średniej za metr kwadratowy bez jakiś sankcji regulaminowych ( naruszających ze trzy artykuły kodeksu ). Ale nie można tego wykluczyć . Może uśmiechnie się do mnie szczęście . A nawet podejrzewam że i tak w tym roku to szczęście ogarnie duużą część polskiej spółdzielczości . Instrument nie dawno się pojawił i wystarczy na nim zagrać . Będzie głośno i będzie się działo . Byle nie zapeszyć .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 10:21    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Wodomierz mierzy przepływającą wodę , ciepłomierz przepływające ciepło , termometr temperaturę a nasz podzielnik przeznaczony jest do obliczania kosztów ogrzewania . Niema w nim funkcji do zmian proporcji kosztów stałych i ciągłego uwzględniania ciepła pionów(wbrew instrukcji) .Więc wykorzystywany jest jedynie przy odkręceniu kaloryfera a odkręcenie kaloryfera to koszty zmienne . Nazwa podzielnika może wprowadzać użytkowników w błąd , bo prawidłowa powinna brzmieć „Podzielnik kosztów zmiennych kaloryfera ” Może to być kolejny punkt dyskwalifikujący stosowanie podzielników . Podzielnik zgodnie z instrukcją producentów powinien rozliczać wszystkie koszty ogrzewania . Spółdzielnie wyłączając kilkadziesiąt procent na koszty stałe , nie montując go na pionach i łazienkach omijają jego przeznaczenie , a jego wyliczenia podważają , redukując na końcu jego jednostki . W mojej instrukcji podzielnika nic nie pisze by do poprawnego obliczania kosztów stosować jeszcze takie a takie proporcje oraz pomijać piony , łazienki . W przeznaczeniu powinien wyliczyć wszystko . Co z tego że to niemożliwe . To producent powinien tak go zaprojektować by mógł . Bez tego wyrób jest niezgodny z instrukcją , mierzy tylko koszty zmienne kaloryfera a podzielnik może kwalifikować się do zwrotu. W instrukcji pisze że pracuje w oparciu o oprogramowanie uwzgledniające ciepło pionów oraz z miedzy lokalowej wymiany ciepła ale wystarczy zakręcić grzejnik by podzielnik już nie liczył , wciąż gorących pionów i przenikania ciepła . Instrukcja mogłaby też moim zdaniem zawierać jakieś stosowne ostrzeżenie dla użytkowników że podzielnik może być szkodliwy dla zdrowia . Bowiem odczytanie kilku tysięcy jednostek przez osobę bez odpowiedniej wiedzy może się dla niej źle skończyć . Oczekuję ze spółdzielni przysłania faktury zakupu podzielników i jako konsument spróbuję odstąpić od umowy .
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Śro Sty 20, 2016 21:56    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

W mieszkaniu narożnym , szczytowym z nie ocieplonym dachem , bez pionów grzewczych opodzielnikowanie grzejników znacząco utrudnia lokatorom korzystanie z zajmowanych lokali . Pomimo rocznych prób zwrócenia uwagi spółdzielni na błędy systemu nie otrzymałem stosownej odpowiedzi .Nie mam dostępu do pionów grzewczych ogrzewam się wyłącznie z części zmiennej . W mieszkaniu tego typu panują tak chłodne warunki że podzielniki prawdopodobnie traktują je jakby cały sezon były otwarte okna i może przełączają się w tryb jednoczujnikowy . Firma rozliczająca od 26 11 2015 nie może przedstawić mi wyników kontrolnych bezpośrednich odczytów (z jakiejś tam dodatkowej pamięci ) podzielników . Zastosowanie nowego typu podzielników radiowych o których niedoskonałościach (moim zdaniem) pisałem kilka postów wcześniej i brak możliwości bez sankcyjnego ryczałtowego rozliczania C.O. zmusza moją rodzinę do sprzedaży mieszkania . Pomimo płacenia wysokich rachunków za C.O. (2319zł rocznie) nie można egzystować w warunkach rozliczeń jakie regulaminem narzuca spółdzielnia (pozostawiając mi tylko 772zł rocznie na ogrzanie 69 metrowego mieszkania generując skomplikowanymi wyliczeniami kolejne dopłaty). Ale problem jest też to , że mieszkanie z podzielnikami bardzo trudno sprzedać . Próbuję już trzeci miesiąc .Tysiące negatywnych opinii o podzielnikach ma duży wpływ na ceny nieruchomości . Potencjalny nabywca omija je szerokim łukiem . Mieszkanie takie traci też sporo na wartości. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i nieprzewidywalna w kolejnym sezonie grzewczym . Lada chwila zapuka pewno komornik by upomnieć się o niedopłatę za C.O. do tego dojdzie kolejny sezon z nie wiadomo jakim kursem posezonowych wskazań podzielnika . Zadłużenie lawinowo , ciągle wzrasta . Lokatorzy kamienic ustawowo są lepiej chronieni niż spółdzielcy . Mają już dla siebie nowe przepisy prawne . Podpisał je niedawno Pan Prezydent . A nade mną zbierają się czarne chmury .
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 17:01    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

dawid.z.goliatem napisał:
W mieszkaniu narożnym , szczytowym z nie ocieplonym dachem , bez pionów grzewczych opodzielnikowanie grzejników znacząco utrudnia lokatorom korzystanie z zajmowanych lokali . Pomimo rocznych prób zwrócenia uwagi spółdzielni na błędy systemu nie otrzymałem stosownej odpowiedzi .Nie mam dostępu do pionów grzewczych ogrzewam się wyłącznie z części zmiennej . W mieszkaniu tego typu panują tak chłodne warunki że podzielniki prawdopodobnie traktują je jakby cały sezon były otwarte okna i może przełączają się w tryb jednoczujnikowy . Firma rozliczająca od 26 11 2015 nie może przedstawić mi wyników kontrolnych bezpośrednich odczytów (z jakiejś tam dodatkowej pamięci ) podzielników . Zastosowanie nowego typu podzielników radiowych o których niedoskonałościach (moim zdaniem) pisałem kilka postów wcześniej i brak możliwości bez sankcyjnego ryczałtowego rozliczania C.O. zmusza moją rodzinę do sprzedaży mieszkania . Pomimo płacenia wysokich rachunków za C.O. (2319zł rocznie) nie można egzystować w warunkach rozliczeń jakie regulaminem narzuca spółdzielnia (pozostawiając mi tylko 772zł rocznie na ogrzanie 69 metrowego mieszkania generując skomplikowanymi wyliczeniami kolejne dopłaty). Ale problem jest też to , że mieszkanie z podzielnikami bardzo trudno sprzedać . Próbuję już trzeci miesiąc .Tysiące negatywnych opinii o podzielnikach ma duży wpływ na ceny nieruchomości . Potencjalny nabywca omija je szerokim łukiem . Mieszkanie takie traci też sporo na wartości. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i nieprzewidywalna w kolejnym sezonie grzewczym . Lada chwila zapuka pewno komornik by upomnieć się o niedopłatę za C.O. do tego dojdzie kolejny sezon z nie wiadomo jakim kursem posezonowych wskazań podzielnika . Zadłużenie lawinowo , ciągle wzrasta . Lokatorzy kamienic ustawowo są lepiej chronieni niż spółdzielcy . Mają już dla siebie nowe przepisy prawne . Podpisał je niedawno Pan Prezydent . A nade mną zbierają się czarne chmury .


dawidzie,
o jakim komorniku piszesz?
Komornik nie działa samoistnie- działa tylko na podstawie prawomocnego Wyroku Sądowego !!! a maszli Ty takowy?
nie strasz zatem innych takim psmem-Ok?
Zenek10
dawid.z.goliatem 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Lis 23, 2015 22:14
Posty: 32
Skąd: Będzin osiedle Syberka

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 22:28    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

Zenonie
Akurat nie o komornika chodziło w tym poście , ale dziękuję za czujność i odświeżenie właśnie TEGO postu .
Przydałoby się jednak więcej aktywnych osób .
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 15:07    Temat postu: Re: Rozliczenie kosztów C.O podzielnik dwuczujnikowy E-ITN 3

dawid.z.goliatem napisał:
Zenonie
Akurat nie o komornika chodziło w tym poście , ale dziękuję za czujność i odświeżenie właśnie TEGO postu .
Przydałoby się jednak więcej aktywnych osób .


witam
"dawidzie"
Powiem tak- wystarczyłoby kilka osób decydentów, tj z Rządy RP.
Winni Oni opracować prawidłowy sposób i skierować do Sejmu.
Nowa Ustawa wskazywać powinna sposoby dokonania pomiarów ciepła w Mieszkaniach.
Teraz natomiast mamy sposoby rozliczania pieniędzy z przedpłat, nie mających nic z wykazaniem pobranej ilości energii cieplnej przez dane mieszkanie.
Widzimy jak różne metody rozliczeń wprowadzili różni Zarządcy nieruchomości.
To Tyle
Czy ktoś zaprzeczy?- czekam na odpowiedź
pozdrawiam
Zenek10
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama